Szanowni Państwo, rozpoczynamy kilkudniowe świętowanie - XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Z wiadomego powodu obchodzimy go on-line.

Cykl wydarzeń inicjuje Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, obchodzony w Polsce od 35 lat. Zatem krótka prezentacja o naszej Bibliotece i, oczywiście, życzenia dla wszystkich Bibliotekarek i Bibliotekarzy, dla nas również: wspaniałych przybytków, na które zawsze znajdą się pieniądze, bezcennych darów, bezbrzeżnych magazynów na owe nabytki, prostych opisów w jeszcze prostszym formacie katalogowania, mnogości czytelników i użytkowników, a wraz z nimi satysfakcji z udzielonej pomocy i błysku w oku przy odnajdywaniu właściwej sygnatury, tytułu, karty rękopisu, odczytanej proweniencji i tym podobnych skarbach. I niegasnącej satysfakcji z bycia łącznikiem pomiędzy informacją a jej użytkownikiem.

W dniach 11-15 maja zapraszamy na codzienne wydarzenia o godz. 9:00, a w piątek, 15 maja o godz. 12:00, niespodziankę z nagrodami. Śledźcie, oglądajcie i bądźcie uważni. Miłych wrażeń, zachwytów i zabawy.

Krótka prezentacja o Bibliotece