·    Aktualności   ·   Wydarzenia   ·    Szukaj    ·    Kontakt    ·        ·

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że z powodu remontu Biblioteka będzie nieczynna od 14 sierpnia do 6 października. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Przepraszamy za utrudnienia.

 

 

Szanowni Państwo,

w związku z pracami technicznymi i serwisowymi w systemie Virtua, katalog elektroniczny naszej Biblioteki będzie nieczynny do 6 sierpnia.
W tym czasie zachęcamy do korzystania z katalogu kartkowego.

Zapraszamy do odwiedzin.

Szanowni Państwo,

 

 w lipcu i sierpniu Biblioteka zaprasza w standardowych godzinach. Jednak ze względu na remont CO. mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w dostępie do wybranych zasobów.

Przepraszamy za niedogodności.

 

 

Na zdjęciu nasz rocznikowy dorobek - od roku 1955

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych nasze czasopismo "Rocznik Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie" został umieszczony w ww. wykazie, uzyskując 20 punktów. Dziękujemy wszystkim Współpracownikom za współtworzenie pisma.

 

Zapraszamy do zgłaszania propozycji artykułów do tomu za rok 2024.

 

 

 

Szanowni Państwo,
 
informujemy, iż ukazał się kolejny, 67. tom "Rocznika Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie". Znajdziecie Państwo w nim m.in. teksty o naszych zbiorach (Maria Konopnicka, Józef Wybicki, Bronisław Piłsudski, rękopisy kozackie), polityce Bolka II Małego, receptach królowej Marysieńki Sobieskiej, Józefie Julianie Sękowskim, Janie Matejce i Władysławie Bartynowskim. Ponadto, tradycyjnie: sprawozdanie z działalności Biblioteki w roku ubiegłym, sprawozdanie z konferencji i wystawy, recenzja i wspomnienie.
 
Dziękujemy Autorkom i Autorom za wkład w powstanie tomu. Osoby zainteresowane zakupem tego tomu (50 zł) oraz poprzednich zapraszamy do kontaktu pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z najnowszego tomu naszego "Rocznika" można skorzystać również w naszej Czytelni Głównej. Serdecznie zachęcamy do lektury, zapraszając jednocześnie do współtworzenia kolejnego tomu.

Szanowni Państwo,


ogłaszamy nabór na stanowisko pracy w Dziale Zbiorów Specjalnych - specjalista ds. starych druków. Szczegóły w załącznikach. Zapraszamy do aplikowania. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 15 października br.

Z dniem 5 grudnia 2022 r. wchodzą w życie zaktualizowane regulaminy Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie:

1. Udostępniania Zbiorów,
2. Udostępniania Zbiorów Specjalnych,
3. Udostępniania Zbiorów Gabinetu Rycin.

Powyższe regulaminy dostępne są w zakładce "O Bibliotece". Prosimy wszystkie osoby korzystające z księgozbioru Biblioteki o zapoznanie się z w/w dokumentami.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w okresie wakacyjnym biblioteka będzie otwarta dla Czytelników. Zapraszamy do odwiedzin i korzystania z naszych zbiorów.

Szanowni Państwo,

 

w tym tygodniu zapraszamy dodatkowo w sobotę 11 czerwca, w godz. 8:00-15:00. Jednocześnie informujemy, że 17 czerwca (piątek) Biblioteka będzie nieczynna.

Szanowni Państwo,

w dniu 25.02 (piątek) Biblioteka będzie otwarta dla Czytelników do godz. 12:00 Za zmiany przepraszamy.

Szanowni Państwo, rozpoczynamy kilkudniowe świętowanie - XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Z wiadomego powodu obchodzimy go on-line.

Back to top