Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniu 16 kwietnia 2024 roku (wtorek) Czytelnia Zbiorów Specjalnych będzie czynna od godz. 10.00.

Za zmiany przepraszamy.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 27 marca (środa) ze względu na planowany pokaz Czytelnia Zbiorów Specjalnych będzie czynna od godz. 12:00.

Za zmiany przepraszamy.

Szanowni Państwo,

informujemy, że Biblioteka będzie nieczynna w dniu 5 stycznia 2024.

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że od 9 października (poniedziałek) nasze czytelnie są OTWARTE.

Po kilkumiesięcznej przerwie będzie nam bardzo miło Państwa gościć. 🙂

Jednocześnie informujemy, że nie wszystkie zbiory są jeszcze dostępne, prosimy zatem o telefon (12 431 00 21) lub maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
z zapytaniem o możliwość skorzystania z konkretnych sygnatur.

Do zobaczenia na Sławkowskiej 17. 🙂

[Ilustracja: Edme-Jean Pigal, Grzeczność przy drzwiach, z serii "Obyczaje paryskie", litografia kolorowana, 1825-1828; BN PAU i PAN, Gab. Ryc. sygn. 31444.08; http://www.pauart.pl/app/artwork?id=5ee89f4c0cf2b74a0108c880]

Szanowni Państwo,

informujemy, że Czytelnia Główna i Czytelnia Zbiorów Specjalnych będą nieczynne w dniach 27-29 grudnia.

Na zdjęciu nasz rocznikowy dorobek - od roku 1955

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych nasze czasopismo "Rocznik Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie" został umieszczony w ww. wykazie, uzyskując 20 punktów. Dziękujemy wszystkim Współpracownikom za współtworzenie pisma.

Zapraszamy do zgłaszania propozycji artykułów do tomu za rok 2024.

Szanowni Państwo,

informujemy, iż ukazał się kolejny, 67. tom "Rocznika Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie". Znajdziecie Państwo w nim m.in. teksty o naszych zbiorach (Maria Konopnicka, Józef Wybicki, Bronisław Piłsudski, rękopisy kozackie), polityce Bolka II Małego, receptach królowej Marysieńki Sobieskiej, Józefie Julianie Sękowskim, Janie Matejce i Władysławie Bartynowskim. Ponadto, tradycyjnie: sprawozdanie z działalności Biblioteki w roku ubiegłym, sprawozdanie z konferencji i wystawy, recenzja i wspomnienie.

Dziękujemy Autorkom i Autorom za wkład w powstanie tomu. Osoby zainteresowane zakupem tego tomu (50 zł) oraz poprzednich zapraszamy do kontaktu pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z najnowszego tomu naszego "Rocznika" można skorzystać również w naszej Czytelni Głównej. Serdecznie zachęcamy do lektury, zapraszając jednocześnie do współtworzenia kolejnego tomu.

Szanowni Państwo,

ogłaszamy nabór na stanowisko pracy w Dziale Zbiorów Specjalnych - specjalista ds. starych druków. Szczegóły w załącznikach. Zapraszamy do aplikowania. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 15 października br.

Z dniem 5 grudnia 2022 r. wchodzą w życie zaktualizowane regulaminy Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie:

1. Udostępniania Zbiorów,
2. Udostępniania Zbiorów Specjalnych,
3. Udostępniania Zbiorów Gabinetu Rycin.

Powyższe regulaminy dostępne są w zakładce "O Bibliotece". Prosimy wszystkie osoby korzystające z księgozbioru Biblioteki o zapoznanie się z w/w dokumentami.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w okresie wakacyjnym biblioteka będzie otwarta dla Czytelników. Zapraszamy do odwiedzin i korzystania z naszych zbiorów.

Szanowni Państwo,

w dniu 25.02 (piątek) Biblioteka będzie otwarta dla Czytelników do godz. 12:00 Za zmiany przepraszamy.