Cyfrowa wypożyczalnia książek i czasopism ze zbiorów Biblioteki Narodowej w jednym miejscu!

Serdecznie zapraszamy czytelników do korzystania z największej pełnotekstowej  bazy polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy. ACADEMICA zawiera setki tysięcy artykułów tekstów, artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Jest aktualizowana na bieżąco.

Aby skorzystać z systemu ACADEMICA wystarczy przyjść do naszych czytelni.

Czytelnik może nie tylko przeszukiwać tysiące współczesnych publikacji naukowych, ale też rezerwować tytuły, tworzyć notatki, importować dane bibliograficzne, zapamiętywać kwerendy.

Dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim  jest nieograniczony. Publikacje  chronione  prawem autorskim są udostępniane wyłącznie poprzez terminale w bibliotekach należących do systemu ACADEMICA.