Szanowni Państwo,

27 czerwca w Muzeum Narodowym – Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie odbył się wernisaż wystawy "Od stworzenia świata do apokalipsy", której narracja oparta jest na wyborze rycin z naszej kolekcji.

W wydarzeniu wzięli udział Prof. dr hab. Jan Ostrowski - prezes PAU, dr Agnieszka Fluda-Krokos - dyrektor naszej Biblioteki, oraz Magdalena Adamska - kierowniczka Gabinetu Rycin i kuratorka wystawy. Zapraszamy do Wilna na wyjątkową podróż poprzez dzieje ludzkości i świata przedstawione w pracach graficznych najznakomitszych mistrzów rytownictwa.

Można je podziwiać i kontemplować w Wilnie do 15 września. To pierwsze tak duże wypożyczenie zagraniczne z naszych zbiorów.
Dyrektorowi Valdovų Rūmai Vydasowi Dolinskasowi i całemu Zespołowi Pałacu dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i współpracę.